Prostředky (kameny) pro omílání

Nabízíme brousící a leštící kameny pro omílání a technologické kapaliny pro omílací stroje. Pro oddělení (separaci) kamene od dílce je důležité zvolit dostatečný rozdíl ve velikosti mezi kamenem a dílcem. Podle požadavku zpracování se volí tzv. kompound pro omílání.

Prodáváme kameny a technologické kapaliny pro omílací stroje. Nabídku omílacích kamenů a chemie pro omílání si můžete prohlédnout v přehledném katalogu. V případě dotazů nás prosím kontaktujte.

 

Výběr brousících a leštících kamenů

Výběr brousících a leštících kamenů Typ kamenu ovlivňuje rychlost broušení - leštění a vzhled povrchu dílce. Tvar kamenu vybíráme tak, aby opracoval všechny plochy a záhyby. Dalším parametrem pro výběr kamenů je uváznutí, vzpříčení se v dírách, otvorech a dutinách dílců. Větší kameny pracují agresivněji. Elipsoidy, koule a válečky pracují jemněji než trojboké hranoly, hvězdice, pyramidy a kosočtverce.

 

Separace

Separace

Separace - oddělení kamene od dílce je nutné zvolit dostatečný rozdíl ve velikosti mezi kamenem a dílcem. U feritické oceli je možná separace pomocí magnetického separátoru.

 

 

Kompound

Kompound - se volí podle požadavku na zpracování. Základním požadavkem je čistota kamene a dílce. Volba je závislá na materiálu a konečném výsledku vzhledu dílce. Kapalné kompoundy jsou voleny pro jejich přesné a jednoduché dávkování.

Máte dotaz nebo návrh spolupráce?
Kontaktujte nás!